Stroud Summer Darts League

Stroud Invitation Darts League
The Home Of Stroud Darts
     
 

2019 Season Results

Week 1 16-05-2019

Division 1

Ship Inn 19-8 Carpenters Arms A
Cross Hands 11-16 Berkeley Arms
Synwell SC 12-15 Hardwicke RBL A
Carpenters Arms B 11-16 The Lamb


Division 2
Queen Victoria 9-18 Carpenters Dursley
Hardwicke RBL B 9-18 Crown Inn A
Leonard Stanley SC 15-12 Duke of York
                  Matchplay No Stars 15-12 Kingshead (Played on 08/08/2019)


Division 3
                        The Globe 11-16 Fountain Inn (Played on 08/08/2019)
Hardwicke Misfits 24-3 Con Club 26ers
Crown Inn B 13-14 Village Inn
                       Chalford SC 19-8 Queen Victoria B (Played on 27/06/2019)

Week 2 23-05-2019

Division 1

Carpenters Arms A 12-15 Cross Hands
Berkeley Arms 20-7 Synwell SC
Hardwicke RBL A 17-10 Carpenters Arms B
The Lamb 13-14 Ship Inn


Division 2
Carpenters Dursley 14-13 Hardwicke RBL B
Crown Inn A 18-9 Leonard Stanley SC
Duke of York 17-10 Matchplay No Stars
Kingshead 13-14 Queen Victoria A


Division 3
Fountain Inn 12-15 Hardwicke Misfits
Con Club 26ers 12-15 Crown Inn B
Village Inn 14-13 Chalford SC
Queen Victoria B 12-15 The Globe

Week 3 30-05-2019

Division 1

Synwell SC 17-10 Carpenters Arms A
Carpenters Arms B 10-17 Berkeley Arms
The Lamb 14-13 Hardwicke RBL A
Cross Hands 11-16 Ship Inn


Division 2
Leonard Stanley SC 11-16 Carpenters Dursley
Matchplay No Stars 16-11 Crown Inn A
Kingshead 14-13 Duke of York
Hardwicke RBL B 17-10 Queen Victoria A


Division 3
Crown Inn B 16-11 Fountain Inn
Chalford SC 19-8 Con Club 26ers
Queen Victoria B 10-17 Village Inn
Hardwicke Misfits 16-11 The Globe
Week 4 Results 13-06-2019

Division 1

Carpenters Arms A 10-17 Carpenters Arms B
Berkeley Arms 19-8 The Lamb
Ship Inn 15-12 Hardwicke RBL A
Cross Hands 14-13 Synwell SC


Division 2
Crown Inn A 18-9 Kingshead
Carpenters Dursley 12-15 Matchplay No Stars
Queen Victoria A 10-17 Duke of York
Hardwicke RBL B 16-11 Leonard Stanley SC


Division 3
Fountain Inn 16-11 Chalford SC
Con Club 26ers 16-11 Queen Victoria B
The Globe 9-18 Village Inn
Hardwicke Misfits 14-13 Crown Inn B
Week 5 20-06-2019

Division 1

The Lamb 19-8 Carpenters Arms A
                    Hardwicke RBL A 6-21 Berkeley Arms (Played on 18-07-2019)
Carpenters Arms B 11-16 Cross Hands
Synwell SC 10-17 Ship Inn


Division 2
Kingshead 12-15 Carpenters Dursley
Duke of York 12-15 Crown Inn A
Matchplay No Stars 12-15 Hardwicke RBL B
Leonard Stabley SC 13-14 Queen Victoria A


Division 3
Queen Victoria B 9-18 Fountain Inn
Village Inn 19-8 Con Club 26ers
Chalford SC 14-13 Hardwicke Misfits
Crown Inn B 18-9 The Globe
Week 6 04-07-2019

Division 1

Carpenters Arms A 12-15 Hardwicke RBL A
Ship Inn 7-20 Berkeley Arms
Cross Hands 21-6 The Lamb
Synwell SC 17-10 Carpenters Arms B


Division 2
Carpenters Dursley 9-18 Duke of York
Queen Victoria A 11-16 Crown Inn A
Hardwicke RBL B 14-13 Kingshead
Leonard Stanley SC 19-8 Matchplay No Stars


Division 3
Fountain Inn 8-19 Village Inn
The Globe 17-10 Con Club 26ers
Hardwicke Misfits 18-9 Queen Victoria B
Crown Inn B 11-16 Chalford SC
Week 7 11-07-2019

Division 1

        Berkeley Arms 15-12 Carpenters Arms A
Hardwicke RBL A 14-13 Cross Hands
The Lamb 19-8 Synwell SC
Carpenters Arms B 12-15 Ship Inn


Division 2
Crown Inn A 17-10 Carpenters Dursley
Duke of York 16-11 Hardwicke RBL B
Kingshead 11-16 Leonard Stanley SC
Matchplay No Stars 14-13 Queen Victoria A

Division 3
Con Club 26ers 7-20 Fountain Inn
Village Inn 17-10 Hardwicke Misfits
Queen Victoria B 7-20 Crown Inn B
Chalford SC 17-10 The Globe
Week 8 25-07-2019

Division 1

Carpenters Arms A 15-12 Ship Inn
Berkeley Arms 19-8 Cross Hands
Hardwicke RBL A 18-9 Synwell SC
                      The Lamb 12-15 Carpenters Arms B (Played on 08/08/2019)

Division 2
Carpenters Dursley 12-15 Queen Victoria A
Crown Inn A 20-7 Hardwicke RBL B
Duke of York 16-11 Leonard Stanley SC
Kingshead 11-16 Matchplay No Stars

Division 3
Fountain Inn 16-11 The Globe
Con Club 26ers 12-15 Hardwicke Misfits
Village Inn 16-11 Crown Inn B
Queen Victoria B 12-15 Chalford SC
Week 9 01-08-2019

Division 1

Cross Hands 21-6 Carpenters Arms A
Synwell SC 9-18 Berkeley Arms
Carpenters Arms B 13-14 Hardwicke RBL A
Ship Inn 15-12 The Lamb

Division 2
Hardwicke RBL B 12-15 Carpenters Dursley
Leonard Stanley SC 12-15 Crown Inn A
Matchplay No Stars A/W Duke of York
Queen Victoria A 15-12 Kingshead

Division 3
Hardwicke Misfits H/W Fountain Inn
Crown Inn B 19-8 Con Club 26ers
Chalford SC 9-18 Village Inn
The Globe 19-8 Queen Victoria B

Week 10 15/08/2019
Division 1
Carpenters Arms A 10-17 Synwell SC
Berkeley Arms 17-10 Carpenters Arms B
Hardwicke RBL A 16-11 The Lamb
Ship Inn A/W Cross Hands 
      
Division 2
Carpenters Dursley A/W Leonard Stanley SC
Crown Inn A 18-9 Matchplay No Stars
Duke of York 18-9 Kingshead
Queen Victoria A 9-18 Hardwicke RBL B

Division 3
Fountain Inn 19-8 Crown Inn B
Con Club 26ers 8-19 Chalford SC
Village Inn 17-10 Queen Victoria B
The Globe 12-15 Hardwicke Misfits
Week 11 22-08-2019
Division 1
Carpenters Arms B 16-11 Carpenters Arms A
The Lamb 12-15 Berkeley Arms
Hardwicke RBL A 13-14 Ship Inn
Synwell SC 18-9 Cross Hands

Division 2
Matchplay No Stars 11-16 Carpenters Dursley
Kingshead 13-14 Crown Inn A
Duke of York 16-11 Queen Victoria A
Leonard Stanley SC 11-16 Hardwicke RBL B

Division 3
Chalford SC 18-9 Fountain Inn
Queen Victoria B 18-9 Con Club 26ers
Village Inn 16-11The Globe
Crown Inn B 17-10 Hardwicke Misfits

Week 12 05-09-2019
Division 1
Carpenters Arms A A/W The Lamb
Berkeley Arms 18-9 Hardwicke RBL A
Cross Hands 12-15 Carpenters Arms B
Ship Inn 8-19 Synwell SC

Division 2
Carpenters Dursley 8-19 Kingshead
Crown Inn A 13-14 Duke of York
Hardwicke RBL B 21-6 Matchplay No Stars
Queen Victoria A 12-15 Leonard Stanley SC

Division 3
Fountain Inn 17-10 Queen Victoria B
Con Club 26ers 11-16 Village Inn
Hardwicke Misfits 10-17 Chalford SC
The Globe 10-17 Crown Inn B

Week 13 12-09-2019
Division 1
Hardwicke RBL A H/W Carpenters Arms A
Berkeley Arms H/W Ship Inn
The Lamb 8-19 Cross Hands
Carpenters Arms B 12-15 Synwell SC

Division 2
Duke of York 23-4 Carpenters Dursley
Crown Inn A 20-7 Queen Victoria A
Kingshead 11-16 Hardwicke RBL B
Matchplay No Stars 14-13 Leonard Stanley SC

Division 3
Village Inn 17-10 Fountain Inn
Con Club 26ers 17-10 The Globe
Queen Victoria B 8-19 Hardwicke Misfits
Chalford SC 16-11 Crown Inn B

Week 14 19-09-2019
Division 1
Carpenters Arms A 7-20 Berkeley Arms
Cross Hands 13-14 Hardwicke RBL A
Synwell SC H/W The Lamb
Ship Inn 19-8 Carpenters Arms B

Division 2
Carpenters Dursley 9-18 Crown Inn A
Hardwicke RBL B 12-15 Duke of York
Leonard Stanley SC 12-15 Kingshead
Queen Victoria A 10-17 Matchplay No Stars

Division 3
Fountain Inn 14-13 Con Club 26ers
Hardwicke Misfits 12-15 Village Inn
Crown Inn B 17-10 Queen Victoria B
The Globe 8-19 Chalford SC